Elementy zwieńczeń studzienek tworzywowych

Przeznaczanie, zakres i warunki stosowania

Elementy zwieńczeń studzienek tworzywowych spełniają wymagania zawarte w Aprobacie Technicznej wydanej przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

Właściwości użytkowe elementów zwieńczeń studzienek

Stożki żelbetowe FSŻ 315 i 425

Stożki żelbetowe są elementami prefabrykowanymi, służącymi do wspierania pokryw i włazów klas A15 do D400 oraz do odciążenia korpusu studzienek kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych i przenoszenia obciążeń zewnętrznych bezpośrednio na grunt.

Płyty pokrywowe 315 i 425

Płyty pokrywowe betonowe służą do przykrycia studzienek kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych. Produkowane w klasie A15 wg PN-EN 124 z przeznaczeniem do stosowania na powierzchniach przeznaczonych wyłącznie dla pieszych i rowerzystów, a także na terenach nie obciążonych ruchem (tereny zielone).

Żelbetowy adapter do wpustu AD

Adaptery służą do odciążania korpusów wpustów ulicznych i chodnikowych oraz przenoszenia obciążeń zewnętrznych bezpośrednio do gruntu.

Pierścienie obciązające

Pierścienie odciążające są elementami prefabrykowanymi żelbetowymi, służącymi do obciążenia korpusu studzienek kanalizacyjnych i przenoszenia obciążeń zewnętrznych bezpośrednio na grunt, oraz do wspierania włazów klas A 15 do F 900

Załadunek i rozładunek

Podnoszenie i ustawianie prefabrykatów na środku transportowym oraz rozładunek powinny być wykonywane przy użyciu urządzeń zmechanizowanych o udźwigu dostosowanym do masy przenoszonych elementów. Transport elementów zwieńczeń studzienek odbywa się na paletach.

Wszystkie czynności związane z transportem i składowaniem należy przeprowadzać zgodnie z przepisami BHP.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close