laboratorium

Fabet posiada własne laboratorium, co pozwala kontrolować jakość produkcji wyrobów z większą częstotliwością. Badaniom podlegają kruszywa, ocena laboratoryjna eliminuje niezgodne z normami produkty, które mają wpływ na jakość prefabrykatu.

Beton poddawany jest badaniu na nasiąkliwość oraz badaniom wytrzymałościowym po trzech i po dwudziestu ośmiu dniach. Regularne pobieranie próbek z wyrobów pozwala stale monitorować klasę wyrobów i skuteczne podnosić ich jakość poprzez wciąż udoskonalane receptury. Kontroli podlegają wszystkie elementy wyprodukowane w Fabecie.

Na polu badań laboratoryjnych Fabet współpracuje na stałe z Centrum Technologicznego Budownictwa
przy Politechnice Rzeszowskiej Sp. z o. o (CTB), gdzie próbki podlegają badaniom na wodoszczelność, nasiąkliwość, wytrzymałość i mrozoodporność.

Badaniom podlegają również wyroby gotowe. Posiadamy stanowisko do badań niszczących wyposażone w prasę do badań wytrzymałościowych elementów betonowych o średnicy maksymalnej 3300 mm o nacisku 5000 kN.

Zgodnie z planem badań sprawdzamy wytrzymałość na zgniatanie elementów komory roboczej oraz wytrzymałość na pionowe obciążenie elementów redukujących i przykrywających.

Wyniki badań własnych są okresowo weryfikowane poprzez zlecenie badań w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów.


Producent prefabrykowanych elementów betonowych i żelbetowych do kanalizacji
Fabet
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.